Skip to content

Chustonoszenie: zalety

Chustonoszenie, czyli noszenie dzieci w chustach cieszy się rosnącą popularnością. Okazuje się, że przynosi ono szereg korzyści maluchowi, który dopiero się rozwija.

Noszenie w chustach to przede wszystkim doskonały sposób na stworzenie głębokiej więzi między dzieckiem a rodzicem. Trzymanie dziecka blisko siebie sprawia, że dużo szybciej można wyczuć jego potrzeby, a tym samym na nie odpowiedzieć. To z kolei przekłada się na znacznie lepszy rozwój psychofizyczny maluszka.

Zarówno psycholodzy rozwojowi, jak i pediatrzy zgodnie twierdzą, że dzieci noszone w chuście zdecydowanie rzadziej płaczą. Chusta, a dzięki niej również bliskość rodziny działają na dziecko uspokajająco. W efekcie maluchy mogą znacznie więcej czasu poświęcić na obserwowanie otoczenia. To z kolei oznacza lepszy rozwój.

Chustonoszenie jest dla dzieci naprawdę bezpieczne. Rodzice, którzy nie wiedzą jak wiązać chustę mogą zapisać się na specjalistyczne warsztaty chustonoszenia.

Pani Natalia, położna z Poznania, jest prawdziwym znawcą chustonoszania i prowadzi zajęcia w tym zakresie – https://troskliwirodzice.com/chustonoszenie

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz