Skip to content

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja to pojęcie, które od pewnego czasu można usłyszeć w naszym kraju coraz częściej. Z reguły pojawia się ono w kontekście poszukiwania alternatywnych źródeł ogrzewania domu. Mianem rekuperacji określana jest wentylacja nawiewno-wywiewna, która umożliwia odzyskiwanie ciepła znajdującego się w zużytym powietrzu.

Montując ten typ wentylacji można sporo zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem domu. Napływające kanałami wentylacyjnymi świeże, ale chłodne powietrze zostanie wcześniej ogrzane. Plusem rekuperacji jest nie tylko to, że zmniejsza ona koszty ogrzewania domu. Napływające z zewnątrz powietrze jest oczyszczane ze znajdujących się w nim zanieczyszczeń. Osoby przebywające w pomieszczeniach, w których została zastosowana rekuperacja mogą oddychać powietrzem wolnym od alergenów wziewnych, pyłów i kurzu. Dodatkowo system rekuperacji zapewnia odpowiednią wilgotność. Grzyb i pleśń na ścianie odchodzą do przeszłości.

Stwórz system rekuperacji w swoim domu razem z profesjonalną szczecińską firmą w dziedzinie ogrzewania Electro Clim – https://electro-clim.com.pl/rekuperacja

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz