Skip to content

Czym są i jak można wykorzystać chwosty?

Współczesne pasmanterie mają bardzo szeroki i różnorodny asortyment. Do artykułów, których nie może zabraknąć w każdej dobrze zaopatrzonej pasmanterii zalicza się chwosty.

Występują one obecnie w bardzo różnych rodzajach, co pozwala wykorzystać je na bardzo różne sposoby. Do cieszących się bardzo dużą popularnością rodzajów chwostów należą między innymi chwosty do zasłon. Dzięki nim można bardzo efektownie upiąć okienne zasłony. Do wykonania tych chwostów najczęściej wykorzystywane są grube, splecione ze sobą sznury. Chwosty do zasłon wykonuje się dzisiaj tak z innych materiałów. Może to być kordonek, mulina czy wełna.

Popularność chwostów sprawiła, że stały się one bardzo modnym dodatkiem dekoracyjnym wykorzystywanym nie tylko jako upięcie do zasłon. Chwosty zdobią dzisiaj ubrania, buty, torebki, są wykorzystywane do wykonania kolczyków i breloczków. Zdobią je piórka, koraliki i kryształki.

Szeroki asortyment chwostów w różnych kolorach i rozmiarach jest dostępny w pasmanterii Ornatio Design – https://ornatio-design.pl/category/chwosty

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz