Skip to content

Dlaczego warto chodzić do teatru?

Teatr – mimo ogromnego rozwoju telewizji i Internetu – nadal cieszy się dużą popularnością. Nie brakuje osób, które nie wyobrażają sobie, aby raz na jakiś czas nie zasiąść na teatralnej widowni. Dlaczego warto chodzić do teatru? Co zyskujemy, obcując z tą formą sztuki?

Teatr to przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu z aktorami. Każdy, kto chociaż raz był w teatrze doskonale rozumie, że znacznie różni się on od telewizji czy kina. W teatrze nie ma bariery ekranu, który oddziela widzów od aktora. Nie ma miejsca na duble, poprawki. Wszystko to sprawia, że przedstawienie teatralne wzbudza w widzach zdecydowanie silniejsze emocje.

Teatr to możliwość kontaktu ze sztuką dużo bardziej wymagającą niż film. Nie ma możliwości włączenia stop klatki czy obejrzenia identycznego przedstawienia drugi raz. Nawet jeśli wybierzemy się na tą samą sztukę, szybko zauważymy, że nie jest ona identyczna jak przedstawienie, na którym już byliśmy. To właśnie dlatego teatr jest taki wyjątkowy.

Teatr Wielki im. Moniuszki jest szczególnym miejscem na poznańskiej mapie kultury ponieważ jest największym i najstarszym teatrem operowym w Wielkopolsce – https://opera.poznan.pl

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz