Skip to content

Kilka słów o przedstawieniach operowych

Jednym z gatunków muzycznych jest opera. Jest to gatunek, który narodził się we Włoszech na przełomie XVI i XVII wieku. Obecnie przedstawienie operowe również cieszą się bardzo dużą popularnością. Wiele z nich na afiszach utrzymuje się przez kilka tygodni, czasem nawet przez kilka miesięcy.

Coraz chętniej przedstawienie operowe realizowane są także poza siedzibą teatru. Przedstawienie operowe, które odbywają się w plenerze gromadzą ogromną liczbę widzów. Wiele z nich jest też transmitowanych na żywo przez największe stacje telewizyjne. W efekcie widownia staje się jeszcze większa.

Do najwybitniejszych kompozytorów oper zaliczany jest Wolfgang Amadeusz Mozart. Ten muzyczny geniusz komponował głównie opery komiczne. Do tych, które chętnie wystawiane są także obecnie zalicza się „Uprowadzenie z Seraju”, „Czarodziejski flet”, „Don Giovanni”, „Wesele Figara”. Trzech oper Mozart nie zdążył dokończyć przed swoją śmiercią.

W Poznaniu od 100 lat działa teatr operowy znany jako Opera Poznań. Na jego deskach wystawiane głównie są opery i operetki, ale jego repertuar jest znacznie bogatszy gatunkowo.

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz