Skip to content

Komin słoneczny

To nowoczesne rozwiązanie budownictwa energooszczędnego wspomaga naturalną wentylację w budynku, dzięki wykorzystaniu konwekcji powietrza, które nagrzewane jest energią słoneczną. Tak naprawdę, stosowanie takich kominów było znane już bardzo dawno temu, jednak zaginęło w cywilizacyjnym pędzie.

Ważna ochrona środowiska

Obecnie, w czasach dbania o środowisko naturalne, przeżywa drugą młodość i jest coraz częściej stosowane przy budowie domów w Gorzowie Wielkopolskim. Jednak teraz, zaawansowana technika konstrukcyjna pomaga na budowanie specjalnych wierzy słonecznych, używanych szczególnie w wysokich budynkach. Wieże takie są kryte szkłem a wewnątrz mają zainstalowana turbinę wiatrową ułatwiającą proces wentylacyjny wysokich budynków. Działanie komina słonecznego ma uniwersalne zastosowanie i jest rozwiązaniem wskazanym do wszystkiego rodzaju powierzchni budowlanych o każdym przeznaczeniu użytkowym.

Naturalna wentylacja to sposób na budownictwo energooszczędne i proekologiczne, dlatego znajduje wielu zwolenników wśród ekologów.

Zainteresowani montażem wentylacji mechanicznej powinni sprawdzić ofertę firmy Klimex z Gorzowa Wielkopolskiego. Tam znajdą dla siebie doskonałe rozwiązanie z zakresu wentylacji nieruchmości.

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz