Skip to content

Konserwacja i zalety jakie mają panele fotowoltaiczne

Konserwacja paneli fotowoltaicznych, polega głównie na oczyszczaniu ich powierzchni z zanieczyszczeń zmniejszających absorpcję energii słonecznej. Regularnie należy też sprawdzać mocowanie systemu oraz falowniki systemowe i wyczyścić system wentylacji.

Stworzenie systemu fotowoltaicznego to realna szansa na długoterminową oszczędność, jeśli chodzi o koszty energii. Jakie jeszcze zalety ma fotowoltaika? Dofinansowanie, które możemy uzyskać z funduszy unijnych czy państwowych, to kolejny plus i oszczędność na inwestycji w panele fotowoltaiczne. Wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej przez nasze własne panele pozwoli na mniejsze zużycie energii elektrycznej z sieci, a tym samym zmniejszy wysokość rachunków za media. Przy większej pojemności można również sprzedawać energię elektryczną wytwarzaną z energii słonecznej. Po drugie, panele słoneczne zapewniają niezależność energetyczną.

Ostatecznie, wykorzystanie przyjaznej dla środowiska odnawialnej energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej może zmniejszyć roczną emisję gazów cieplarnianych o ponad 1350 kg w jednym tylko gospodarstwie domowym.

W Ostrowie Wielkopolskim działa Woltanic, firma specjalizująca się w instalacjach fotowoltaicznych i uzyskaniu dla nich dotacji – https://woltanic.pl/panele-fotowoltaiczne-ostrow-wielkopolski

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz