Skip to content

Na czym polegają obowiązki generalnego wykonawcy?

Projektowanie biurowców jest pierwszym etapem realizacji całego projektu, jeśli chodzi o budowę nowego obiektu. Jednak najważniejsze jest bezpieczne, kompleksowe i sprawne przeprowadzenie procesu budowania. W takim przypadku wskazane jest generalne wykonawstwo.

Budowa biurowca jest wówczas nadzorowana przez podmiot gospodarczy, który odpowiada za całość przeprowadzonych prac budowlanych. Inwestor pozbywa się konieczności poświęcania czasu na rozwiązywanie wszystkich licznych bieżących problemów związanych z budową.

Obowiązki generalnego wykonawcy to dopilnowanie gotowości poszczególnych konstrukcji, rodzajów robót oraz całego obiektu. Prowadzenie różnych rodzajów rachunkowości – księgowej i statystycznej. Przygotowanie i przekazanie podwykonawcy niezbędnej części dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz odbiór wykonanych prac instalacyjno-budowlanych. Ostateczne warunkiem powodzenia projektu jest dostarczanie podwykonawcom produktów, materiałów i urządzeń w ścisłej zgodności z harmonogramami dostaw i realizacją poszczególnych procesów.

Firma budowlana Awiar posiada wieloletnie doświadczenie jako generalny wykonawca w budowie biurowców i nie tylko. Działa na terenie Poznania i całej województwa wielkopolskiego.

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz