Skip to content

Odbiór techniczny mieszkania w Poznaniu

Co to jest odbiór techniczny?

Odbiór techniczny to odbiór mieszkania od dewelopera. Procedura ta polega na sprawdzeniu, czy nowo wybudowane lub wyremontowane mieszkanie spełnia określone wymagania techniczne oraz estetyczne i czy jest gotowe do zamieszkania. Inspekcję mieszkania przeprowadza się zwykle przed przekazaniem mieszkania do użytkowania, np. po zakończeniu prac budowlanych lub remontowych. Decydując się na odbiór mieszkania w Poznaniu najlepiej przeprowadzać z udziałem specjalisty, takiego jak rzeczoznawca budowlany, który posiada wiedzę i doświadczenie w dziedzinie budownictwa i jest w stanie dokładnie sprawdzić stan techniczny mieszkania.

Pomoc przy sprawdzaniu mieszkania

Weryfikację mieszkania w Poznaniu najlepiej przeprowadzać z udziałem specjalisty, takiego jak rzeczoznawca budowlany, który posiada wiedzę i doświadczenie w dziedzinie budownictwa i jest w stanie dokładnie sprawdzić stan techniczny mieszkania. Aby dokonać odbioru technicznego mieszkania niezbędna jest nie tylko odpowiednia wiedza, ale i sprzęt. Wśród narzędzi używanych przez rzeczoznawców należy wymienić między innymi:

  • notes,
  • aparat,
  • miernik napięcia,
  • miernik wilgoci,
  • latarkę i lusterko,
  • miernik długości.

Badanie mieszkania za pomocą kamery termowizyjnej

Dla specjalisty z Poznania wykonującego weryfikację mieszkania lub odbiór domu przydatnym narzędziem jest kamerka termowizyjna. Badanie kamerką termowizyjną pozwala wykryć przecieki w instalacjach wodno-kanalizacyjnych.

Przeprowadzenie badań z kamerą termowizyjną nie są one niezbędne, aby dokonać odbioru technicznego mieszkania, jednak urządzenie to może okazać się dużą pomocą przy sprawdzaniu mieszkania. Korzystanie z kamerki technicznej wymaga przeszkolenia, dlatego mogą używać jej wyłącznie specjaliści. Badanie mieszkania za pomocą kamery termowizyjnej pozwala wykryć ewentualne problemy z izolacją termiczną, nieszczelnościami okien i drzwi oraz nierównomiernym rozkładem temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

„Sprawdź i Zamieszkaj” to firma w Poznaniu od lat specjalizująca się w odbiorze mieszkań. Realizuje również badanie nieruchomości kamerą termowizyjną.

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz