Skip to content

Rekuperacja to sposób na oszczędność

Nie każdy zdaję sobie sprawę, że nawet 40% całego ciepła wyparowuje z naturalną wentylacją. Gdyby zatem udało nam się je zatrzymać, to możliwe by było uzyskanie dużych oszczędności. Aby tak się stało, potrzebna jest rekuperacja.

Dzięki niej zwracamy do domu ciepło, ze wszystkich pomieszczeń. Przed „wyrzuceniem” powietrza z domu przepuszczamy je przez rekuperator, w którym pobieramy z tego powietrza potrzebne nam ciepło, a następnie ogrzewamy tym ciepłem napływające zimne powietrze do określonej wartości. Odzysk ciepła stał się podstawą istniejącego obecnie systemu domu pasywnego, a ponadto odgrywa kluczową rolę w tworzeniu wydajnego systemu ogrzewania powietrza w wielu biurach.

Taki montaż wentylacji związanym z odzyskiem powietrza pozwala na oszczędność energii. Jeśli zastosujesz instalację wentylacyjną bez odzysku ciepła, to zużycie energii na ogrzewanie wyniesie od 6 do 10 kW/h, ale w przypadku instalacji rekuperatora zużyjesz kilkakrotnie mniej – tylko 1-2 kW/h, bo dopływające świeże powietrze jest już ogrzane. Oszczędność kosztów ogrzewania może wynieść nawet 60%.

Firma Electro Clim ze Szczecina posiada w swojej ofercie usługi związane z montażem oraz serwisem systemu rekuperacji i nie tylko – https://electro-clim.com.pl/rekuperacja

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz