Skip to content

Rekuperacja w domu – co to takiego?

Czy rekuperacja w domu to dobry pomysł? Można przypuszczać, że jest to coś, nad czym zastanawia się wiele osób. Czy jednak jest nad czym myśleć?

Czym dokładnie jest rekuperacja i jakie korzyści daje?

Rekuperacja to określenie procesu zachodzącego w wentylacji mechanicznej, podczas którego dochodzi do odzyskiwania ciepła. Zużyte powietrze wymieniane jest na świeże, jednocześnie ogrzewa je. Co więcej, wszystko odbywa się w ramach działania wentylacji bez poboru dodatkowej energii elektrycznej. W konsekwencji mamy do czynienia z mniejszymi rachunkami za ogrzewanie świeżego powietrza. Rekuperacja nie zastępuje systemu grzewczego, a jedynie wspomaga. Latem zachodzi odwrócony proces przekazywania ciepła.

Niemniej nie ulega wątpliwości, że korzystanie z rekuperatora ma ogromne znaczenie. Warto jednak też pamiętać o znalezieniu kogoś, kto zajmie się wentylacją mechaniczną w sposób profesjonalny. Gdyby pojawił się z tym jakiś kłopot z wentylacją lub rekuperatorem, dobrym rozwiązaniem jest jak najszybsze zapoznanie się z ofertą, jaką ma firma Klimex z Gorzowa Wielkopolskiego. Szczegóły na temat oferty tej firmy dostępne są pod adresem: https://e-klimex.pl/pl/rekuperacja.

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz