Skip to content

Zbiorniki na AdBlue – oszczędność czasu i pieniędzy

Z uwagi na rosnące ograniczenia w zakresie emisji spalin w pojazdach, rynek producentów opracował sprzęt DEF do odprowadzania spalin i ich oczyszczania, przede wszystkim z tlenku azotu, dzięki którym możliwe jest spełnienie wymagań zawartych w unijnych normach i dopuszczenie pojazdów do ruchu. System ten składa się z czynnika AdBlue oraz EGR.

Czym jest AdBlue?

AdBlue to płyn służący do oczyszczania spalin. Znajduje się w osobnym zbiorniku w pojeździe (nie jest dodatkiem do paliwa). AdBlue wtryskiwany jest w niewielkiej ilości do układu wydechowego, gdzie pod wpływem wysokiej temperatury neutralizuje szkodliwe tlenki azotu – tworząc azot i wodę. Tak oczyszczone spaliny wydalane są z układu selektywnej redukcji katalitycznej (technologia SCR).

Zbiorniki do przechowywania AdBlue

Praktycznie wszystkie pojazdy osobowe i ciężarowe z silnikiem Diesla muszą stosować systemy oczyszczania spalin. Posiadanie własnych zbiorników do AdBlue zapewnia możliwość dowolnego dystrybuowania czynnika bez konieczności wizyt na stacji paliw. Nowoczesne zbiorniki zapewniają utrzymanie najwyższej jakości AdBlue niezależnie od czasu i ilości czynnika, jaki jest przechowywany. Kontener do AdBlue stanowi oszczędność czasu i pieniędzy – zakup AdBlue w ilości hurtowej obniży koszty jednostkowe zakupu. Firma Storage Partners – producent zbiorników na AdBlue oferuje szeroką gamę kontenerów do AdBlue dla stacji paliw i firm transportowych. Z uwagi na różne zapotrzebowanie umożliwia dopasowanie gabarytów i właściwości zbiornika do wymagań Klienta.

Głosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz